Targi audio w Warszawie Audio Video Show 2023

 

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko na targach. Dziękujemy za owocne rozmowy i wymianę doświadczeń. Państwa reakcje i ciekawe pytania na temat naszych produktów były i są dla nas ogromną motywacją do dalszej pracy nad doskonaleniem naszych kolumn. Jesteśmy dumni, że jako producent kolumn głośnikowych marki Ciarry mogliśmy zaprezentować  nasze najnowsze konstrukcje. Dziękujemy jeszcze raz za Państwa obecność i miło spędzony czas na naszym stoisku. Mamy nadzieję na kolejne spotkania i zapraszamy do kontaktu!

 

Z poważaniem,

Zespół Ciarry

Zobacz więcej

Zobacz więcej

Test modelu KG-5040 mk2 na Soundrebels.pl

 

Nasz referencyjny model KG-5040 jest oficjalnie dostępny w wersji mk2! Już na AVS 2022 grała ta wersja! Wtedy jednak jeszcze nie byliśmy gotowi z testami. Teraz zapraszamy do lektury dwóch recenzji przedstawionych na portalu Soundrebels.pl.

 

"...I nie wiedzieć jak, ale Ciarry były w stanie z tej pozornie papierowej głębi zbudować wielce udany trójwymiarowy spektakl z soczystymi riffami, głębokim wokalem i powodującym samoistne podrygiwanie kończyn drajwem. W dodatku jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki może nie tyle zdjęta, co tonizowana została irytująca metaliczność a blachy zamiast cykać wreszcie zaczęły lśnić."

 

Dwie opinie Panów redaktorów Jacka Pazio i Marcina Olszewskiego z pewnością będą ciekawą lekturą.

 

 

 

 

Test modelu C8 na portalu

HighFidelity.pl

 

Przykładowy cytat z testu:

 

 "Polskie kolumny doskonale poradziły sobie również z oddaniem dużej akustyki wnętrza Hirsch Center, ale kiedy trzeba było, czyli kiedy wszedł, ulokowany dokładnie naprzeciwko nas, dość blisko, głos, to docisnęły go i ustabilizowały jego rozmiary oraz pokazały jego krawędzie. Było to bardzo ciekawe doświadczenie, bo z jednej strony scena biegła daleko w głąb, była całkiem szeroka, nawet jeśli nie wykraczała poza skraje kolumn, ale z drugiej była treściwa."

 

Pełen test autorstwa Pana Wojciecha Pacuły jest do przeczytania na łamach HighFidelity.pl

 

 

 

 

Zobacz więcej

CIARRY C8

 

Naszym standardem wykończenia obudowy kolumny jest wysokiej jakości matowy lakier w kolorze czarnym kładziony metodą natryskową . Całość dodatkowo zabezpieczona jest bezbarwną powłoką antypalcującą. Nasz partner handlowy salon "Audio Labolatorium" z Warszawa postanowił na życzenie jednego z klientów zmienić wygląd kolumn. Jasny, naturalny fornir z bardzo dobrze dopasowanymi słojami na poszczególnych ściankach, pokryty bezbarwnym lakierem i dodatkowo "ramka" na froncie dodały wg. zamawiającego niezbędnej finezji, która była warunkiem koniecznym przy spełnieniu kryteriów, które potocznie znane są pod skrótem WAF! Gratulujemy udanej przemiany!

 

... CIARRY fabrycznie nadal są czarne i matowe!

 

 

 

 

Zobacz więcej

CIARRY w Audio Laboratorium

 

Dziękujemy zespołowi salonu Hi Fi Audio Laboratorium za wybranie naszych kolumn do oprawy muzycznej w trakcie oficjalnego otwarcia sklepu! Całą uroczystość umilili licznie przybyli goście. Główną atrakcją była prezentacja legendarnej płyty Abbey Road zespołu The Beatles. O historii zespołu oraz licznych anegdotach związanych z powstaniem tego LP opowiadał Piotr Metz. System odsłuchowy składał się z referencyjnych kolumn CIARRY KG-5040 oraz wzmacniacza i gramofonu firmy Muarah. Audio Labolatorium to z pewnością wspaniałe miejsce, które warto odwiedzić. Połączenie starego z nowym w ofercie firmy jest bardzo ciekawą propozycją. Podwójne podziękowania należą się również za duży udział rodzimych marek z branży audio w ofercie salonu! Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

 

 

Zobacz więcej

Popremierowy pokaz CIARRY KG-4030 oraz TanQ Egg-Shell

 

Najnowsza nasza konstrukcja kolumna o symbolu KG-4030 wraz ze wzmacniaczem TanQ firmy Egg-Shell zdobyły sobie na tegorocznym Audio Show duże uznanie wśród odwiedzających nas gości. Popremierowy pokaz odbył się w salonie Hi-Fi Studio w Bielsku-Białej (siedzibie Polskiego Klastra Audio). Gościnne progi salonu zapewniły wspaniałą salę odsłuchową i tym samym optymalne warunki dla miłośników dobrego dźwięku. Ciarry KG-4030 jest kolumną otwartą o budowie 3-drożnej. W części niskotonowej wykorzystano dwa głośniki 12 calowe. Głośnik średniotowny oraz wysokotonowy umieszczone są poziomo i jest to odpowiedni 5 calowa konstrukcja oraz wstęga. KG-4030 charakteryzuje się wspaniałą sceną, dużą równowagą tonalną, ujmującą barwą oraz szybkim basem - to cechy znane już z naszej konstrukcji referencyjnej KG-5040! 

 

 

CIARRY - Mag-Lev - Encore7

 

I tym razem sympatycy dobrego brzmienia nie zawiedli! Dla licznie przybyłych melomanów bezpośredni kontakt z nowinką lewitującego talerza był prawdziwym zaskoczeniem. Firma Mag-Lev osiągnęła niebywały efekt rezygnujące z konwencjonalnych metod napędu w konstrukcji swojego gramofonu. Zawiłości techniczne wyjaśniał bezpośrednio przedstawiciel producenta, który był obecny poprzez wideokonferencję. 

 

Nawet najlepszy gramofon nie zagra sam... Ciarry i Encore7 dostarczyły swój sprawdzony system złożony z kolumn KG-5040 oraz wzmacniacza Egg-Shell Prestige 12.2. Całość została połączona kablami brytyjskiej firmy Black Rhodium.

 

Dziękujemy za interesujące dyskusje i pozytywne oceny całego systemu! 

Test na HighFidelity.pl

 

Przykładowe cytaty z testu:

 

 „Jeśli szukamy obłędnej przestrzeni – głównie wszerz – wysokiej rozdzielczości, niemal nieograniczonej dynamiki, płynności i swego rodzaju „wolności” w dźwięku, wówczas koniecznie posłuchajmy tych konstrukcji, to przykład na przemyślaną inżynierię i wyjątkowy dźwięk z wysokiej półki.”

 

„Świetnie więc zaprezentowały się starsze nagrania King Crimson, pierwsze płyty Depeche Mode i generalnie wszystko, co powstało w czasach analogu. To granie high-endowe, ale high-endu na własnych warunkach.”

 

Pełen test autorstwa Pana Wojciecha Pacuły jest do przeczytania na łamach HighFidelity.pl

Zobacz więcej

Electronics Show 2018

 

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko na I Międzynarodowych Targach Elektroniki Użytkowej w Warszawie. Warunki były mocno "wystawowe", ale i tak udało się stworzyć ciekawy odsłuch.

 

Nasze kolumny zauważył portal Soundrebels. Oto fragment ich relacji: "Swoboda, rozmach i niepodrabialny brak kompresji, gdzie wolumen generowanego dźwięku sprawia, że to nie orkiestra wciska się do naszego locum, lecz my udajemy się do koncertowej sali.”

 

Całą relację z targów znajdą Państwo na portalu Soundrebels.

Test na Soundrebels.com

 

"Czytelność, fajny sznyt papieru w dźwięku, fenomenalne rysowanie nawet najszybszych pasaży kontrabasu, czy oddanie witalności zapisów nutowych, wszystko było pod idealną kontrolą i w dobrym tempie."

 

"Wszelkie sztuczne sejsmiczne pomruki za sprawą dwóch prawie 40-to centymetrowych basowców trzęsły moim pokojem bez najmniejszych skutków ubocznych. Żadnej buły, tylko drżenie ścian i defibrylacja serca razem z resztą ciała. To trzeba przeżyć, inaczej nie ma szans na dokładne przekazanie tego stanu ducha i ciała. "

 

"I właśnie w takich, pełnych powietrza i naturalnej przestrzeni realizacjach Ciarry pokazują swoją klasę, potencjał i rozwijają skrzydła. Są bowiem niezwykle trudne do pokonania pod względem kreowania klimatu, nastroju danej sesji a jeśli na nagraniu słychać publiczność, to możecie być Państwo pewni, że już po chwili spokojnie zaczniecie się do niej zaliczać i z nią utożsamiać."

Wydarzenia

Należymy do Polskiego Klastra Audio

 

"Ideą powołania Klastra było stworzenie silnej grupy polskich firm działających w różnych dziedzina sfery audio po to, by zwiększyć potencjał oddziaływania i promocji polskiej produkcji tak w kraju, jak i na ryknach zagranicznych. Polskie firmy mają ogromny potencjał lecz często pozostają niezauważone wśród konkurencji zagranicznej." Obok prezentujemy zdjęcia z sesji testowej w siedzibie Klastra.

Zobacz więcej

Zobacz więcej

Zobacz więcej

Wróć do strony głównej!

Zobacz więcej

Zapraszamy na prezentację z Mag-Lev

 

Mag-Lev jest pierwszym na świecie gramofon z lewitującym talerzem! Jak to działa? Przekonaj się sam, przychodząc na prezentację tej unikalnej konstrukcji.

 

Miło nam poinformować, że organizatorzy wybrali kolumny CIARRY KG-5040 do prezentacyjnego systemu. Wzmacniacz i preamp gramofonowy dostarczy firma Encore7. Za sprawą sklepu OnVinylStore.com z pewnością nie zabraknie czarnych krążków, a dobrą kawę zapewni Winylowa.

 

Kiedy: 10 sierpnia, piątek g. 21:00

Gdzie: Winylowa, Warszawa, ul. Morcinka 5

 

 

 

 

Test systemu CIARRY ENCORE7 AUDIOMICA

 

Portal Highfidelity.pl opublikował kolejny artykuł, w którym tym razem CIARRY występują w "zespole" wspólnie z innymi członkami Polskiego Klastra Audio.

 

Krótki cytat z podsumowania: " Po odsłuchach testowanego systemu nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że został on przygotowany dla miłośników muzyki, a nie dla audiofilów. To system, przed którym zasiada się nie, żeby znaleźć problemy w realizacji ostatniego krążka Marcusa Millera, ale żeby przeżyć emocje całkowicie zależne od muzyki, którą na dany moment wybierzemy. Może być wesoło i radośnie z „komedią” Mozarta, nostalgicznie z krążkiem Evy Cassidy, głośno i skocznie z Ettą James, albo poważnie z, dajmy na to, Bachem. Siadamy wygodnie, odpalamy dany album i odpływamy do krainy pięknych dźwięków."

 

CIARRY KG-5040 na łamach HiFi Knights

 

"Czeka Was z nimi nie lada przygoda. Usłyszycie swobodne, energetyczne, skupione granie z bardzo dobrym timingiem i ponadprzeciętnym różnicowaniem niskich tonów. Dorzućmy do tego otwartą, swobodną, dźwięczną, ale jednocześnie gładką, „bezproblemową” górę pasma. Ogromną scenę muzyczną pełną powietrza, z źródłami pozornymi, które są realistyczne mimo że Ciarry wcale nie są królami precyzji jako takiej, opisywania konturów, cyzelowania szczegółów. Ich granie odbiera się bardziej jak muzykę na żywo, bo przecież w czasie koncertów ani przez chwilę nie zastanawiamy się, czy gitara ma odpowiednią wielkość, czy kontrabas nie jest zbyt lekki, itd. Przyjmujemy je takimi jakie są, skupiając się na muzyce. "

 

              English version of the test

 

Audio Video Show - Warszawa 2018

 

Dziękujemy wszystkim osobą, które odwiedziły nasz pokój na wystawie Audio Video Show w Warszawie!

 

Na stoisku zaprezentowaliśmy oba modele naszych kolumn: KG-5040 oraz nowość model KG-4030. Graliśmy razem z innymi firmami z Klastra Audio: Encore7 zapewnił wspaniałe wzmacniacze oraz preamp gramofonowy, firma Shape of Sound dostarczyła gramofon, Audiomica zadbała o kable, a VAP dostarczył elegancje stoliki bez których trudno byłoby się obyć.

 

Na "gościnnym" występie wspomagał nas rewelacyjny DAC polskiej firmy RT-Project.

 

Do zobaczenia w przyszłym roku!

 

 

 

Zobacz więcej

Audio Video Show 2022

 

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy odwiedzili naszą ekspozycję na wystawie Audio Viedeo Show 2022. W szczególności dziękujemy za Państwa cenne uwagi i miłe pochwały. Dużo zrobiliśmy aby chwile spędzone w naszym pokoju było prawdziwą ucztą dla uszu. Oczywiście bez naszych głównych bohaterów wystawy, kolumn Ciarry KG5040, C8X2 oraz C8 byłoby to niemożliwe! Gra jednak cały system i w tym miejscu szczególne uznania dla salonu Audio Laboratorium za przygotowanie wspaniałego gramofonu!

Załączamy też linki do relacji z wybranych portali zagranicznych: 

Stereophile, The EarHifipig.

 

Życzymy miłej lektury i do zobaczenia za rok!

 

 

 

 

Zobacz więcej

Zobacz więcej

"Sztuka jest kobietą" w    La Vie Skin Gallery -

 

Dzięki uprzejmości galerii La Vie Skin Gallery mogliśmy zaprezentować nasze referencyjne kolumny CIARRY KG-5040 na wernisażu wystawy w dniu 19-02-2021. Bardzo dziękujemy organizatorom! Wystawa "Sztuka jest kobietą" zgromadziła prace takich artystów jak Andrzej Fogtt, Szymon Chwalisz, Magdalena Kapela oraz Tomasz Krupa. Różne style reprezentowane przez artystów tworzyły niepowtarzalny nastrój. Od futurystycznych wizji naszej rzeczywistości zamkniętych w bogatej palecie barw i kształtów poprzez niesamowitej intensywności złocone kontury postaci i bogate w wyrazie czarno-białe fotografie. Każda z prac dostarczała głębokich przeżyć i towarzyszących im emocji. "Emocje" stały się wspólną częścią, wspólną płaszczyzną, która połączyła nasze wysiłki w dążeniu do perfekcyjnego dźwięku z artystycznym widzeniem świata prezentowanych dzieł.   

 

 

 

 

Warszawa - Audio Video Show 2019

 

Po raz kolejny CIARRY zostały zaprezentowane na największej polskiej wystawie sprzętu audio! Audio Video Show 2019 dostarczyło wielu intensywnych przeżyć! Nie tylko odwiedzający wyrażali często swoje bardzo pozytywne opinie o naszych kolumnach, ale my również docenialiśmy wielkie zaangażowanie naszych rozmówców. 

 

System zagrał wyjątkowo! Jest to również zasługa naszych partnerów. Składamy wielkie podziękowania dla firm Egg-Shell, Elinsaudio, RT-Project, Alpin-line oraz Perfect Connection.

 

Dziękujemy również naszym klientom i sympatykom za uznanie oraz wiele ciepłych słów! Do zobaczenia na AVS 2020!

 

 

 

 

 

Zobacz więcej

Zobacz więcej

Zobacz więcej

Zobacz więcej

Zobacz więcej

Zobacz więcej

Süddeutsche HIFI Tage - Stuttgart 2019

 

W dniach 7-8 września CIARRY gościły w Stuttgardzie na zaproszenie firmy Struss Audio. W trakcie wystawy odbyła się pierwsza publiczna prezentacja wzmacniacza "Ultimate". Dziękujemy firmie Struss Audio za wybranie naszych kolumn na tak prestiżowy pokaz. Na stoisku zaprezentowaliśmy model CIARRY KG-5040. Całość systemu uzupełniły polskie przetworniki DAC firm RT-Project oraz Mytek.

 

System zagrał wyjątkowo! Międzynarodowa publiczność wielokrotnie wyrażała swoje bardzo pozytywne zdanie na temat jakości dźwięku, który udało się uzyskać pomimo ograniczonych możliwości lokalowych.

 

 

 

 

 

CIARRY i Zadymka...

 

W ramach festiwalu Bielska Zadymka Jazzowa 2020 organizatorzy przygotowali dla uczestników wiele atrakcji "około festiwalowych". Jednym z nich była prezentacja wysokiej klasy systemu audio w biurze festiwalu w lokalu Sfera Konesera. Pod hasłem "Kupuj Polskie Audio" wybrane marki audio z rodzimego rynku zaprezentowały swoje produktu. CIARRY pokazały swój mniejszy zestaw kolumn o symbolu KG4030. Odwiedzający to miejsce mogli też odsłuchać własnych płyt lub nagrań z plików. Kontakt ze sprzętem był praktycznie nieograniczony co spotkało się z dużym uznaniem.

 

Bielska Zadymka Jazzowa wyrosła na światową imprezę. Tegoroczna edycja jeszcze raz potwierdziła rangę festiwalu, który przyciąga największe gwiazdy tego gatunku. Przycisk "zobacz więcej" poprowadzi do artykułu o festiwalu, który pod tytułem "Bo we mnie jest jazz" został opublikowany na łamach portalu Audio Lifestyle. 

 

 

Zobacz więcej

Kontakt:

 

tel: +48 605 490 477

email: ciarry@ciarry.com

Nasz Adres:

 

Al. KEN 36 lok. 112B

02-797 Warszawa

High Fidelity Dipole Speakers

Proudly created with webwavecms.com