Audio Video Show - Warszawa 2018

 

Dziękujemy wszystkim osobą, które odwiedziły nasz pokój na wystawie Audio Video Show w Warszawie!

 

Na stoisku zaprezentowaliśmy oba modele naszych kolumn: KG-5040 oraz nowość model KG-4030. Graliśmy razem z innymi firmami z Klastra Audio: Encore7 zapewnił wspaniałe wzmacniacze oraz preamp gramofonowy, firma Shape of Sound dostarczyła gramofon, Audiomica zadbała o kable, a VAP dostarczył elegancje stoliki bez których trudno byłoby się obyć.

 

Na "gościnnym" występie wspomagał nas rewelacyjny DAC polskiej firmy RT-Project.

 

Do zobaczenia w przyszłym roku!

 

 

 

CIARRY KG-5040 na łamach HiFi Knights

 

"Czeka Was z nimi nie lada przygoda. Usłyszycie swobodne, energetyczne, skupione granie z bardzo dobrym timingiem i ponadprzeciętnym różnicowaniem niskich tonów. Dorzućmy do tego otwartą, swobodną, dźwięczną, ale jednocześnie gładką, „bezproblemową” górę pasma. Ogromną scenę muzyczną pełną powietrza, z źródłami pozornymi, które są realistyczne mimo że Ciarry wcale nie są królami precyzji jako takiej, opisywania konturów, cyzelowania szczegółów. Ich granie odbiera się bardziej jak muzykę na żywo, bo przecież w czasie koncertów ani przez chwilę nie zastanawiamy się, czy gitara ma odpowiednią wielkość, czy kontrabas nie jest zbyt lekki, itd. Przyjmujemy je takimi jakie są, skupiając się na muzyce. "

 

              English version of the test

 

Test systemu CIARRY ENCORE7 AUDIOMICA

 

Portal Highfidelity.pl opublikował kolejny artykuł, w którym tym razem CIARRY występują w "zespole" wspólnie z innymi członkami Polskiego Klastra Audio.

 

Krótki cytat z podsumowania: " Po odsłuchach testowanego systemu nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że został on przygotowany dla miłośników muzyki, a nie dla audiofilów. To system, przed którym zasiada się nie, żeby znaleźć problemy w realizacji ostatniego krążka Marcusa Millera, ale żeby przeżyć emocje całkowicie zależne od muzyki, którą na dany moment wybierzemy. Może być wesoło i radośnie z „komedią” Mozarta, nostalgicznie z krążkiem Evy Cassidy, głośno i skocznie z Ettą James, albo poważnie z, dajmy na to, Bachem. Siadamy wygodnie, odpalamy dany album i odpływamy do krainy pięknych dźwięków."

 

Zapraszamy na prezentację z Mag-Lev

 

Mag-Lev jest pierwszym na świecie gramofon z lewitującym talerzem! Jak to działa? Przekonaj się sam, przychodząc na prezentację tej unikalnej konstrukcji.

 

Miło nam poinformować, że organizatorzy wybrali kolumny CIARRY KG-5040 do prezentacyjnego systemu. Wzmacniacz i preamp gramofonowy dostarczy firma Encore7. Za sprawą sklepu OnVinylStore.com z pewnością nie zabraknie czarnych krążków, a dobrą kawę zapewni Winylowa.

 

Kiedy: 10 sierpnia, piątek g. 21:00

Gdzie: Winylowa, Warszawa, ul. Morcinka 5

 

 

 

 

Zobacz więcej

Wróć do strony głównej!

Zobacz więcej

Zobacz więcej

Zobacz więcej

Należymy do Polskiego Klastra Audio

 

"Ideą powołania Klastra było stworzenie silnej grupy polskich firm działających w różnych dziedzina sfery audio po to, by zwiększyć potencjał oddziaływania i promocji polskiej produkcji tak w kraju, jak i na ryknach zagranicznych. Polskie firmy mają ogromny potencjał lecz często pozostają niezauważone wśród konkurencji zagranicznej." Obok prezentujemy zdjęcia z sesji testowej w siedzibie Klastra.

Aktualności

Test na Soundrebels.com

 

"Czytelność, fajny sznyt papieru w dźwięku, fenomenalne rysowanie nawet najszybszych pasaży kontrabasu, czy oddanie witalności zapisów nutowych, wszystko było pod idealną kontrolą i w dobrym tempie."

 

"Wszelkie sztuczne sejsmiczne pomruki za sprawą dwóch prawie 40-to centymetrowych basowców trzęsły moim pokojem bez najmniejszych skutków ubocznych. Żadnej buły, tylko drżenie ścian i defibrylacja serca razem z resztą ciała. To trzeba przeżyć, inaczej nie ma szans na dokładne przekazanie tego stanu ducha i ciała. "

 

"I właśnie w takich, pełnych powietrza i naturalnej przestrzeni realizacjach Ciarry pokazują swoją klasę, potencjał i rozwijają skrzydła. Są bowiem niezwykle trudne do pokonania pod względem kreowania klimatu, nastroju danej sesji a jeśli na nagraniu słychać publiczność, to możecie być Państwo pewni, że już po chwili spokojnie zaczniecie się do niej zaliczać i z nią utożsamiać."

Electronics Show 2018

 

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko na I Międzynarodowych Targach Elektroniki Użytkowej w Warszawie. Warunki były mocno "wystawowe", ale i tak udało się stworzyć ciekawy odsłuch.

 

Nasze kolumny zauważył portal Soundrebels. Oto fragment ich relacji: "Swoboda, rozmach i niepodrabialny brak kompresji, gdzie wolumen generowanego dźwięku sprawia, że to nie orkiestra wciska się do naszego locum, lecz my udajemy się do koncertowej sali.”

 

Całą relację z targów znajdą Państwo na portalu Soundrebels.

Zobacz więcej

Test na HighFidelity.pl

 

Przykładowe cytaty z testu:

 

 „Jeśli szukamy obłędnej przestrzeni – głównie wszerz – wysokiej rozdzielczości, niemal nieograniczonej dynamiki, płynności i swego rodzaju „wolności” w dźwięku, wówczas koniecznie posłuchajmy tych konstrukcji, to przykład na przemyślaną inżynierię i wyjątkowy dźwięk z wysokiej półki.”

 

„Świetnie więc zaprezentowały się starsze nagrania King Crimson, pierwsze płyty Depeche Mode i generalnie wszystko, co powstało w czasach analogu. To granie high-endowe, ale high-endu na własnych warunkach.”

 

Pełen test autorstwa Pana Wojciecha Pacuły jest do przeczytania na łamach HighFidelity.pl

Zobacz więcej

CIARRY - Mag-Lev - Encore7

 

I tym razem sympatycy dobrego brzmienia nie zawiedli! Dla licznie przybyłych melomanów bezpośredni kontakt z nowinką lewitującego talerza był prawdziwym zaskoczeniem. Firma Mag-Lev osiągnęła niebywały efekt rezygnujące z konwencjonalnych metod napędu w konstrukcji swojego gramofonu. Zawiłości techniczne wyjaśniał bezpośrednio przedstawiciel producenta, który był obecny poprzez wideokonferencję. 

 

Nawet najlepszy gramofon nie zagra sam... Ciarry i Encore7 dostarczyły swój sprawdzony system złożony z kolumn KG-5040 oraz wzmacniacza Egg-Shell Prestige 12.2. Całość została połączona kablami brytyjskiej firmy Black Rhodium.

 

Dziękujemy za interesujące dyskusje i pozytywne oceny całego systemu! 

Zobacz więcej

Zobacz więcej

Zobacz więcej

Popremierowy pokaz CIARRY KG-4030 oraz TanQ Egg-Shell

 

Najnowsza nasza konstrukcja kolumna o symbolu KG-4030 wraz ze wzmacniaczem TanQ firmy Egg-Shell zdobyły sobie na tegorocznym Audio Show duże uznanie wśród odwiedzających nas gości. Popremierowy pokaz odbył się w salonie Hi-Fi Studio w Bielsku-Białej (siedzibie Polskiego Klastra Audio). Gościnne progi salonu zapewniły wspaniałą salę odsłuchową i tym samym optymalne warunki dla miłośników dobrego dźwięku. Ciarry KG-4030 jest kolumną otwartą o budowie 3-drożnej. W części niskotonowej wykorzystano dwa głośniki 12 calowe. Głośnik średniotowny oraz wysokotonowy umieszczone są poziomo i jest to odpowiedni 5 calowa konstrukcja oraz wstęga. KG-4030 charakteryzuje się wspaniałą sceną, dużą równowagą tonalną, ujmującą barwą oraz szybkim basem - to cechy znane już z naszej konstrukcji referencyjnej KG-5040! 

 

 

Zobacz więcej

Proudly created with webwavecms.com

High Fidelity Dipole Speakers

Nasz Adres:

 

Al. KEN 36 lok. 112B

00-797 Warszawa

Kontakt:

 

tel: +48 605 490 477

email: ciarry@ciarry.com